מהו ביטוח משכנתא

כשאנחנו רוכשים דירה אנו נדרשים ע"י הבנק 2 ביטוחים:

  1. ביטוח חיים למשכנתא– סכום הביטוח (הפיצוי) שנידרש לרכוש יהיה שווה ערך לסכום ההלוואה, לדוגמא: רכשתם דירה בעלות של 1,000,000 ש"ח ולשם כך, לוויתם מהבנק, הלוואה מסוג משכנתא בשווי של 600,000 ש"ח, תאלצו לרכוש ביטוח חיים בסכום ביטוח של 600,000 ש"ח. בנוסף סכום הביטוח יילך ויפחת בהתאם להחזרים החודשיים שלכם, עד אשר ההלוואה תסולק במלואה וכך הביטול יתבטל מעצמו.

ביטוח זה נועד להגן גם על הבנק וגם על הלווה השני במידה וקיים או על היורשים, כלומר, כשאדם נפטר מסיבה כזו או אחרת ויש ברשותו נכס אשר נקנה בעזרת הלוואת משכנתא (נכס ממושכן), לא יוכל להחזיר את ההלוואה מן הסתם, לכן ברכישת ביטוח זה, בעת מקרה מוות הבנק יקבל את סכום הביטוח המלא וכך הלווה השני או היורשים יקבלו את הנכס ללא חובות וללא משכונות.

ראוי לציין שבמקרים מסוימים בהם הלווה אינו אדם בריא ולא ניתן לבטחו, חלק מהבנקים יתנו הקלות בדרישתם לביטוח חיים.

2. ביטוח מבנה– סכום הביטוח שנידרש לרכוש יהיה לפי "ערך כינון אחרון" שזה למעשה חישוב של חברות הביטוח של מה השווי אשר יעלה לבנות את הנכס מחדש במידה וייגרם לו נזק בלתי הפיך, למעשה כאשר יש ברשותנו דירה או בית פרטי אשר נגרם להם נזק בלתי הפיך,  אנחנו לא מעבדים את מלוא ערך הבית מכיוון שהקרקע ממשיכה להתקיים ולה יש ערך כספי אשר לא נעלם. לכן הסכום אותו נידרש לבטח יהווה את הערכת העלות של הקמת/בניית הבית מחדש. חשוב לציין שמומחי ביטוח שונים טוענים שבמקרה ומדובר בדירה בבית משותף (בניין), עדיף לנו לבטח את סכום ערך הבית המלא ולא להסתפק רק ב"ערך כינון" על מנת לא להיות תלויים בשאר דיירי הבניין.

חשוב לציין שברוב המוחלט של המקרים, לא ניתן יהיה לקבל משכנתא ללא פוליסות ביטוח בתוקף ועלינו לקחת אותן בחשבון בחישוב ההחזרי החודשי שלנו, מכיוון שבחלק מהמקרים הוצאה זו עלולה להגיע למאות ש"ח ואף יותר.

שלח
שלח

לייעוץ חינם עם מומחה בחרו את סוג השירות והשאירו את פרטיכם

שלח

האם אתה בטוח שאתה רוצה לסרב לעזרתנו?

תקבל ייעוץ חינם וללא התחייבות שלנו מומחה , אז תוכל להחליט באופן עצמאי על הצורך בשיתוף פעולה איתנו.

שלח
דילוג לתוכן