מהו ביטוח משכנתא

כשאנחנו רוכשים דירה אנו נדרשים ע"י הבנק ל- 2 ביטוחים:

  1. ביטוח חיים למשכנתא – סכום הביטוח (הפיצוי) שנידרש לרכוש יהיה שווה ערך לסכום ההלוואה, לדוגמא: רכשתם דירה בעלות של 1,000,000 ש"ח ולשם כך, לוויתם מ הבנק, הלוואה מסוג משכנתא בשווי של 600,000 ש"ח, תאלצו לרכוש ביטוח חיים בס כום ביטוח של 600 000 ש"ח. עד אשר ההלוואה תסולק במלואה וכך הביטול יתבטל מעצמו.

ביטוח זה נועד להגן גם על הבנק וגם על הלווה השני במידה וקיים או על הי ורשים, כלומר, כשאדם נפטר מסיבה כזו או אחרת ויש ברשותו נכס אשר נקנה בע זרת הלוואת משכנתא (נכס ממושכן), הוא לא יוכל להחזיר את ההלוואה מן הסתם, לכן ברכישת ביטוח זה, בעת מקרה מוות הבנק יקבל את סכום הביטוח המלא וכך הלווה השני או הי ורשים יקבלו את הנכס ללא חובות וללא משכונות.

ראוי לציין שבמקרים מסוימים בהם הלווה אינו אדם בריא ולא ניתן לבטחו, חלק מהבנקים יתנו הקלות בדרישתם לביטוח חיים.

2. ביטוח מבנה – סכום הביטוח שנידרש לרכוש יהיה לפי "ערך כינון אחרון" שז ה למעשה חישוב של חברות הביטוח של מה השווי אשר יעלה לבנות את הנכס מחדש במידה וייגרם לו נזק בלתי הפיך, למעשה כאשר יש ברשותנו דירה או בית פרט י אשר נגרם להם נזק בלתי הפיך, אנחנו לא מעבדים את מלוא ערך הבית מכיוון שהקרקע ממשיכה לה תקיים ולה יש ערך כספי אשר לא נעלם. לכן הסכום אותו נידרש לבטח יהווה את הערכת העלות של הקמת/בניית הבית מ חדש. חשוב לציין שמומחי ביטוח שונים טוענים שבמקרה ומדובר בדירה בבית משו תף (בניין), עדיף לנו לבטח את סכום ערך הבית המלא ולא להסתפק רק ב"ערך כינו ן" על מנת לא להיות תלויים בשאר דיירי הבניין.

חשוב לציין שברוב המוחלט של המקרים, לא ניתן יהיה לקבל משכנתא ללא פול יסות ביטוח בתוקף ועלינו לקחת אותן בחשבון בחישוב ההחזרי החודשי שלנו, מכיוון שבחלק מהמקרים הוצאה זו עלולה להגיע למאות ש"ח ואף יותר.

שלח
שלח

כתבו לנו

שלח
תחשוב עוד רגע לפני שהינך מחליט לעזוב את האתר, אם לא עשית את הבדיקות עד עכשיו, סביר להניח שלא תעשה זאת גם בהמשך, אולי בכל זאת נוכל לעזור לך?

הינך מקבל יעוץ ראשוני ללא כל התחייבות ותשלום, לאחר הבדיקה המקדימה תחליט לבד, אם הינך מעוניין להתקדם לבד ולקבל ליווי באמצעות אנשי מקצוע של החברה

שלח

כתבו לנו

שלח
דילוג לתוכן