מחזור משכנתא

גם לכם קיימת הלוואת משכנתא? אז כנראה ששמעתם ולא פעם אחת את המושג "מחזור משכנתא".

אז מה זה בעצם אומר???

מחזור משכנתא זה בעצם נטילת הלוואת משכנתא חדשה ,בתנאים חדשים על מנת לכסות את ההלוואה הקיימת. ההלוואה יכולה להיות מאותו בנק שבו מתנהלת המשכנתא שלכם היום והיא יכולה להיות מכל בנק אחר, גם אם אתם לא לקוחות של אותו הבנק.

אז למה בעצם צריך "למחזר" את הלוואת המשכנתא??

זו שאלה מורכבת והתשובה שונה מאדם לאדם, להלן מספר דוגמאות שבהן כדאי "למחזר" את הלוואת המשכנתא:

  • על מנת להוזיל את עלויות המשכנתא: כשאנחנו נוטלים הלוואת משכנתא או כל הלוואה אחרת הגורם המלווה (בנק או כל גוף מימון), ידרוש מאיתנו לשלם ריבית בעבור ההלוואה שהעניק לנו. גובה הריבית משתנה מעת לעת ומלקוח ללקוח בהתאם למספר פרמטרים, כך למעשה יכול מאוד להיות שריביות שקיבלנו בעבר גבוהות ביחס לריביות שנוכל לקבל היום.
  • הקטנת ההחזר החודשי: ההכנסה נפגעה? ההוצאות החודשיות עלו? התא המשפחתי התרחב? יכול להיות שההחזר החודשי מכביד עלינו ונרצה או אפילו נצטרך להקטין אותו.
  • לקצר את תקופת ההלוואה: פרסתם את המשכנתא ל30 שנים ואתם לא רואים את האור בקצה המנהרה? יכול להיות שישנה אפשרות לקצר את תקופת ההלוואה.
  • עליית ערך הנכס: רכשתם דירה במחיר X וכיום היא שווה יותר? מעולה! כתוצאה מכך תוכלו לקבל תנאים טובים יותר בהלוואת המשכנתא שלכם, היות ואחוז המימון השתנה לחלוטין.

לסיכום, מכיוון שאנחנו בדר"כ פורסים את הלוואת המשכנתא לתקופה ארוכה מאוד (15-30 שנים), מומלץ וחשוב לבדוק כדאיות למחזור אחת לכמה שנים היות ובתקופה ארוכה כל כך, המון פרמטרים שקבעו את תנאי המשכנתא כשלקחנו אותה, משתנים.

רצוי להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך לשם כך שיוכל לבחון ולהתחשב בכל הצרכים שלכם ובכל המשתנים.

שלח
שלח

לייעוץ חינם עם מומחה בחרו את סוג השירות והשאירו את פרטיכם

שלח

האם אתה בטוח שאתה רוצה לסרב לעזרתנו?

תקבל ייעוץ חינם וללא התחייבות שלנו מומחה , אז תוכל להחליט באופן עצמאי על הצורך בשיתוף פעולה איתנו.

שלח
דילוג לתוכן