ביטוחי חיים – כל השאלות וכל התשובות

למה בעצם אנחנו צריכים ביטוח חיים? האם כל אחד צריך? וכמה??

אלו הן 3 שאלות שאנו נשאלים מדי יום ודרך בחינה מעמיקה של מספר נתונים ניתן לענות על כל אחת מהשאלות הללו.

ראשית כל יש להבין מה מטרתו של ביטוח חיים- במקרה של מוות בטרם עת, אדם משאיר אחריו בור כלכלי גדול שנובע מאיבוד הכנסתו וביטוח חיים נועד להגן מפני מקרים אלו על מנת לשמר לבני המשפחה הנותרים את רמת החיים.

תוחלת חיים ממוצעת לגבר במדינת ישראל היא 81 שנים ולאישה היא 84 שנים. יחד עם זאת עפ"י נתונים סטטיסטיים כ30% מהאוכלסיה הולכים לעולמם לפני גיל 67, למעשה, בישראל מתים מתים כל שנה כ40,000 שזה אומר שכ12,000 איש מתים כל שנה במדינת ישראל כשהם עוד בגיל תעסוקתי

מי צריך ביטוח חיים? התשובה לכך היא חד משמעית: כל אדם אשר נתמכים בו! זה יכול להיות הורה לילדים שזוהי הדוגמא הנפוצה ביותר, יחד עם זאת זה גם יכול להיות אדם שתומך בהוריו או בקרוב אחר.

השאלה שהכי קשה לענות עליה היא כמה, למעשה מה סכום הביטוח שאותו אדם צריך לרכוש. התשובה המתמטית לכך היא: שכר שנתי כפול שנים שנותרו לחיות עפ"י תוחלת חיים ממוצעת, לדוגמא גבר בן 40 שמרוויח 8,000 ₪ נטו בחודש יזדקק לסכום ביטוח של 3,936,000 ₪, חתיכת סכום אההה??? יחד עם זאת, זה לא בהכרח הסכום אותו אדם יצטרך לרכוש, הרי יש לנו זכויות נוספות דרך החיסכון הפנסיוני שלנו וכמובן דרך ביטוח לאומי.

הזכויות הניתנות לנו דרך ביטוח לאומי תלויות מאוד בגיל האלמן/נה ובגיל הילדים, ילד ייספר לשם כך רק עד גיל 18. לדוגמא: אלמן/נה עם ילד אחד יקבלו קצבה חודשית של 2,283 ₪, כמובן זאת כל עוד הילד מתחת לגיל 18, אלמן/נה בגילאי 50-80 בלי ילדים מתחת לגיל 18 יקבלו קצבה חודשית של 1,554 ₪.

כמו כן, במידה ולאדם יש חיסכון פנסיוני מסוג קרן פנסיה או ביטוח מנהלים, מבוטח גם כן למקרים של מוות, לאלו המחזיקים בביטוח מנהלים קיים סכום ביטוח חד פעמי בדיוק כמו ברכישת ביטוח חיים פרטי, לאלו המחזיקים בחיסכון מסוג קרן פנסיה הכיסוי הביטוחי שונה לחלוטין, למעשה הזכויות בקרן הפנסיה הן שאלמן/נה יקבלו 40% מהשכר הקובע כקצבה חודשית של הנפטר וילד עד גיל 18 יקבל 20%, ילדים מעל גיל 18 ברוב המקרים לא יהיו זכאים. כמובן שזהו הסבר על קצה המזלג וכדי להבין את התמונה בצורה מלאה יש לבצע בדיקה מקיפה של החסכונות הפנסיונים.

כפי שנכתב קודם לכן, כל אדם שתלויים בו אחרים חייב ביטוח חיים! כדי להבין בדיוק כמה אתם צריכים ולהינות מבדיקה מקיפה של הנושא, תוכלו להשאיר פרטים ואחד מיועצינו יחזרו אליכם בהקדם.

שלח
שלח

כתבו לנו

שלח
תחשוב עוד רגע לפני שהינך מחליט לעזוב את האתר, אם לא עשית את הבדיקות עד עכשיו, סביר להניח שלא תעשה זאת גם בהמשך, אולי בכל זאת נוכל לעזור לך?

הינך מקבל יעוץ ראשוני ללא כל התחייבות ותשלום, לאחר הבדיקה המקדימה תחליט לבד, אם הינך מעוניין להתקדם לבד ולקבל ליווי באמצעות אנשי מקצוע של החברה

שלח

כתבו לנו

שלח
דילוג לתוכן