כפל ביטוחי

גם אתם שומעים כל הזמן את המושג כפל בהקשר של ביטוח?

מה זה כפל ביטוחי? האם זה בהכרח דבר רע? מה צריך לבטל? שאלות רבות עולות ככשומעים את המושג "כפל ביטוחי" בואו ננסה רגע לענות על כל השאלות ולהבין את הנושא כמו שצריך.

ראשית כל, חשוב להבין שמוצרי הביטוח מתחלקים ל2 סוגים עיקריים של פוליסות:

  1. פוליסות ביטוח מסוג פיצוי- בעת מקרה ביטוח יקבל המבוטח סכום ביטוח חד פעמי או סכום ביטוח המחולק לחודשים וניתן כקצבה.
  2. פוליסות ביטוח מסוג שיפוי- בעת מקרה ביטוח יקבל המבוטח החזר עבור הוצאות בהצגת חשבונית או שיקבל מימון עבור טיפול רפואי כזה או אחר.

ברוב ביטוחי הפיצוי, למעט אובדן כושר עבודה (שזהו כיסוי ייחודי שעבר המון שינויים בשנים האחרונות), יוכל לקבל המבוטח פיצוי מכמה חברות ביטוח במקביל, לדוגמה: פלוני אלמוני נפטר והיה מבוטח בביטוח חיים במיליון ₪ בחברת מגדל+ מיליון ₪ בחברת הראל, היורשים/המוטבים שלו יקבלו מיליון ₪ גם מחברת מגדל וגם מחברת הראל. ביטוחי פיצוי לדוגמה: ביטוח חיים (ריסק), ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות וביטוח סיעודי. לכן, "כפל ביטוחי" במקרה של ביטוחי פיצוי זה לא בהכרח דבר רע וחשוב לבחון את הנושא בצורה יסודית.

במקרה של ביטוחי שיפוי המצב מתחיל להיות קצת יותר בעייתי, הרי מדובר במימון הוצאה רפואית או בהחזר עבור הוצאה רפואית, הרי לא נבצע ניתוח או טיפול מסוים פעמיים,.לכן לא ניתן לקבל מ2 חברות בו זמנית, ו"כפל ביטוחי" במקרה זה הוא מיותר.

יחד עם זאת חשוב לציין שגם במקרים של ביטוחי שיפוי, ישנם מקרים חריגים בהם כפל ביטוחי לא מיותר ובכל אופן יש להתייעץ עם איש מקצוע.

אם גם אתם חוששים שאתם סובלים מ"כפל ביטוחי" ולא בטוחים מה נכון לעשות, תוכלו להשאיר פרטים ונבצע עבורכם בדיקה מקיפה של הנושא.

שלח
שלח

כתבו לנו

שלח
תחשוב עוד רגע לפני שהינך מחליט לעזוב את האתר, אם לא עשית את הבדיקות עד עכשיו, סביר להניח שלא תעשה זאת גם בהמשך, אולי בכל זאת נוכל לעזור לך?

הינך מקבל יעוץ ראשוני ללא כל התחייבות ותשלום, לאחר הבדיקה המקדימה תחליט לבד, אם הינך מעוניין להתקדם לבד ולקבל ליווי באמצעות אנשי מקצוע של החברה

שלח

כתבו לנו

שלח
דילוג לתוכן