איתור קרנות פנסיה אבודות – כיצד למצוא ולנהל ביעילות

על פי חוקי השכר שנהוגים במדינת ישראל, כל עובד זכאי לקרן פנסיה ממקום העבודה. כך שמאד ייתכן שגם עם עבדתם תקופה קצרה יחסית, היכן שהוא פתוחה לכם קרן פנסיה אבודה ששכחתם מקיומה. בנוסף, ייתכן ובעבר נפתחה קרן פנסיה פרטית על שמכם או על שם יקירכם שנפטר, וניתן לפדות אותה או לצרפה לקרן טובה יותר. איתור קרנות פנסיה אבודות יכול לסייע לכם לרכז את כל המידע הפיננסי שלכם ולתכנן את הפרישה שלכם טוב יותר, וכמובן, לאתר כספים שמגיעים לכם שלא ידעתם שבכלל קיימים ושיוכלו לעזור לכם לשפר את מצבכם הכלכלי בעתיד. 

קרנות פנסיה בישראל

כשאנחנו צעירים ובריאים אנחנו יכולים לפרנס את עצמנו, ליהנות מקריירה מצליחה ולהתקדם במסלול החיים. אך החל מגיל מסויים, מי יותר ומי פחות, אנו מתחילים להרגיש עייפים, שחוקים, ולעיתים בעיות בריאות שונות מתחילות לצוץ ולהפריע לנו לתפקד. זמן זקנתו של האדם צריכה להיות מוקדשת לנחת והנאה מהנכסים שצבר, ממשפחתו, ילדיו ונכדיו, ולא לדאגות של השרדות. לשם כך חשוב מאד שכל אדם יחזיק ברשותו קרן פנסיה שתאפשר לו חיים נוחים בגיל מבוגר בו לא יוכל עוד לדאוג לפרנסתו. בישראל ניתן לרכוש קרן פנסיה מחברות ביטוח שונות או מחברות של ניהול פיננסי והשקעות, ועל פי החוק בישראל כל מעביד נדרש להעביר סכום מסויים של כסף בהתאם לחוזה שלו עם העובד לקרן הפנסיה. מעבר לקרנות הפנסיה המוסדרות של מקום העבודה, כל אדם יכול לפתוח לעצמו קרן פנסיה פרטית, מי בסיכון נמוך ומי בסיכון גבוה, וליהנות משקט נפשי בזמן שהכסף נצבר בחשבונו. קרנות פנסיה יכולות גם להוות כבסיס ללקיחת הלוואות במידה ומצבכם הכלכלי אינו שפיר, ולא מומלץ לשבור אותן כדי שלא תתקעו בלי כסף בגיל מבוגר כשגופכם כבר חלש מדי לעבוד. 

כספים אבודים: איך למצוא קרנות פנסיה לא פעילות?

אנשים רבים בישראל מתקשים מאד לגבור על הבירוקרטיה באתרים ממשלתיים שונים ובשל גילם המתקדם, מצבם הרפואי או קשיים אחרים חוששים לערוך בדיקת פנסיה, מציאת כספים אבודים, לערוך בירור פנסיה או לבצע איתור כספי נפטרים. בדיוק בשביל זה ישנן חברות המתמחות בשליפת מידע אמין ורלוונטי עבור כל אדם בישראל, תמורת סכום סמלי אשר ישתלם לכם במיוחד במידה ותמצאו כספים שלא ידעתם אפילו שמגיעים לכם. קרנות פנסיה נשכחות הן בדרך כלל קרנות פנסיה שקיבלתם כחלק מחוזי עבודה שונים ושכחתם מהן לאחר שעזבתם את מקום העבודה, או שאולי בן או בת הזוג פתחו עבורכם קרן פנסיה כדי לדאוג לשלומכם ושכחתם מכך. כך או אחרת, חשוב שכל אדם בישראל יידע מה מצבו הפיננסי על מנת להגיע להחלטות טובות יותר בנוגע לעתידו הכלכלי, ולתכנן את פרישתו בנחת על ידי בדיקת קרנות פנסיה וגם בדיקת קופות גמל בצורה מקיפה. 

איתור כספים: המדריך המלא לאיתור קרנות פנסיה אבודות

מדינת ישראל פועלת רבות לקידום בדיקת כספים אבודים, בעיקר באמצעות אתר 'הר הכסף' אשר מאפשר איתור קרנות פנסיה ובירור מקיף על כל המוצרים הפנסיונים שלכם או של יקיריכם שנפטרו, מתוך מחשבה שאולי יש לכם שם סכומים שלא ידעתם על קיומם כלל, ויכולים בהחלט לשמש כתמיכה כספית בהווה, במידה ואתם עומדים בקריטריונים של משיכתם, או בעתיד כשתצאו לפנסיה כתוספת נחמדה לשיפור היכולות הכלכליות שלכם בגיל מבוגר. אך למרות נסיונות ההנגשה של המדינה לציבור הרחב, עדיין ישנם אנשים רבים שקשה להם להתמודד עם הבירוקרטיה ועם המיחשוב, לא בדיוק מבינים מה הם צריכים לעשות וזקוקים לעזרה. במקרים אלו, פניה לחברה המתמחה בשליפת מידע פיננסי יכולה לסייע לכם רבות. החברה תנפיק עבורכם דו"ח מקיף ובו כל החשבונות שלכם בקופות גמל, קופות חסכון, חשבונות בנק, ביטוחים, קרנות הון סיכון ועוד. המידע נשמר היטב בצורה דיסקרטית וניתן להציגו לעיניכם בלבד. להלן התהליך אותו יש לבצע על מנת לאתר כספים אבודים:

  • בדיקה בהר הכסף – הר הכסף מרכז את כל המידע שקיים אודות ביטוחי חיים, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות ומוצרים פיננסים אחרים. זוהי הדרך הטובה ביותר לבצע איתור קרן פנסיה בעצמכם. 
  • המסלקה הפנסיונית – המסלקה הפנסיונית הינה מערכת מידע מטעם משרד האוצר, אשר מגישה בתשלום סמלי דוח"ות עבור כל המוצרים הפנסיונים הקיימים על שמכם. בדרך זו תוכלו לדעת בדיוק כמה כסף יש לכם וגם כמה עתיד להצבר לכם עד לגיל הפרישה, ולתכנן את העתיד שלכם טוב יותר. 
  • חיפוש אחר פוליסות שונות – במידה ואתם אנשים מסודרים, ייתכן ושמרתם בקלסר או בתיקייה במחשב מידע פיננסי שנשמט מזכרונכם, אך הוא עדיין שמור היטב כקובץ דיגיטלי או כמסמך מתוייק. במידה וערכתם או שערכו עבורכם קרן פנסיה ומצאתם מסמך המתעד זאת תוכלו לפנות לחברת הביטוח או חברת ההשקעות שבה נמצאת הפוליסה ולבצע בדיקת ביטוחים ופנסיה. 
  • פניה אל חברות הביטוח השונות – זוהי דרך מעיקה מעט, אבל עדיין מקובלת, שבה פונים אל חברות הביטוח הגדולות ומבררים האם יש ברשותן פוליסה על שמכם. זוהי דרך שדורשת מעט סבלנות והמתנה מרובה למענה, אך היא עדיין אפקטיבית. 

בדיקת קרן פנסיה: איך לדעת אם יש לכם קרנות פנסיה לא פעילות?

הדרך היחידה לבצע בדיקת קרן פנסיה לא פעילה היא לברר. במידה ואין לכם קבצים או מסמכים המעידים על קרן מסויימת שהפסיקה לפעול ( קרן פנסיה לא פעילה הינה קרן שלא הופקדו בה כספים במשך שישה חודשים ומעלה ) עליכם לפנות אל הר הכסף, אל המסלקה הפנסיונית, אל חברות הביטוח השונות או לחפש מסמכים בקלסים, בתיקיות ובקבצי מחשב. חשוב מאד להיות מסודרים בכל הנוגע לכספים, ולכן במידה וערכו לכם ממקום העבודה קרן כלשהי או שבן או בת הזוג החליטו לפתוח עבורכם קרן מתוך מחשבה שזה יותר כדאי או יותר כלכלי, חשוב שתשמרו תיעוד ומסמכים, ואפילו לסרוק אותם לקבצי מחשב הנשמרים כך לאורך שנים. במידה וקשה לכם לערוך את הבירור מכל סיבה שהיא, הדרך היעילה והטובה ביותר לעשות זאת היא לפנות לחברה אמינה המתמחה בשליפת המידע על מנת לספק לכם את כל המידע הדרוש לכם. 

איתור כספי נפטרים: איך למצוא קרנות פנסיה של קרוב שנפטר?

במידה וקרוב יקר לכם נפטר, בנוסף לאובדן ולאבל חשוב לברר אילו עזבונות הותיר אחריו. עזבונות אלו יכולים לתמוך בכם כלכלית בזמן שאתם מעכלים את האובדן ומתרגלים לשגרת החיים בלעדיו, לשמש כתמיכה במפעלי חיים שהקים בחייו ( למשל, חנות או בית עסק הזקוקים למזומנים כדי לשרוד את המשבר ולהמשיך לתפקד ) או לשמש כתרומה לעמותה הדוגלת בערכיו של אותו אדם. כך או אחרת, חשוב שתדעו מה הותיר אחריו יקריכם ולמלא אחר משאלותיו. על מנת שתוכלו להתמקד בשיקום המשפחה ותמיכה ביקירכם האבלים, תוכלו להעזר בחברה אמינה לאיתור כספי פנסיה וכספי נפטרים אשר תבצע איתור פנסיה, פוליסות ביטוח, קרנות הון, קרנות שונות, קופות גמל, חסכונות, חשבונות וכל מוצר פנסיוני אשר רשום על שם הנפטר למענכם ולמען עתידכם.

למשוך או להמשיך לחסוך? 

ישראלים רבים מתחבטים בשאלה האם לנסות ולמשוך את הכספים המגיעים להם או לשמור אותם לימי הזקנה. אף על פי שקשיי החיים עלולים לגרום לנו להתפתות ולמשוך את הכסף, עלינו לזכור שבעודנו צעירים ובריאים נוכל לעבוד קשה יותר, למצוא דרכים מקוריות ורווחיות יותר להתפרנס, לעבור למקום מגורים זול יותר או לקצץ באופן דרסטי בהוצאות. כל הפתרונות הללו לא בהכרח יעמדו לרשותנו כשנהיה הרבה יותר מבוגרים. לכן למרות הפיתוי חשוב להמשיך ולחסוך, למצוא אפיקי השקעה טובים, לנהל טוב יותר את החסכונות וליהנות מהרגעים היפים מהחיים גם אם כרגע הם קצת מאתגרים. 

חברת איתור כספים אמינה – עזרה אמיתית כנגד הבירוקרטיה 

פניה לחברה המתמחה בכל תחום איתור כספים אבודים שהינה אמינה ויעילה ושומרת על המידע בדיסקרטיות מוחלטת ומאפשרת לכם לראות אותו לעיניכם בלבד תאפשר לכם לדעת את מצבכם הכלכלי האמיתי ועל כל המוצרים הפנסיונים שנפתחו עבורכם במרוצת השנים באמצעות איתור חסכונות פנסיוניים ופוליסות לביטוח חיים. בעזרת המידע החשוב הזה תוכלו לקבל החלטות כלכליות מושכלות הרבה יותר, לאחד קרנות או למשוך את הכסף במידה ואתם עונים על הקריטריונים, ליהנות משפע כלכלי רב יותר בגיל מבוגר או אפילו בהווה ולצאת לפרישה עם שקט נפשי גדול יותר תוך ניצול הזמן היקר הזה לבילוי עם המשפחה והילדים, הנכדים והנינים, התמקדות בעצמכם ובהגשמת החלומות שלכם, בריאות שלמה ונחת מהחיים שבניתם ועכשיו אתם יכולים לנוח בשלווה ולצפות במה ששתלתם מניב פירות ופרחים להנאתכם. 

שלח
שלח

כתבו לנו

שלח
תחשוב עוד רגע לפני שהינך מחליט לעזוב את האתר, אם לא עשית את הבדיקות עד עכשיו, סביר להניח שלא תעשה זאת גם בהמשך, אולי בכל זאת נוכל לעזור לך?

הינך מקבל יעוץ ראשוני ללא כל התחייבות ותשלום, לאחר הבדיקה המקדימה תחליט לבד, אם הינך מעוניין להתקדם לבד ולקבל ליווי באמצעות אנשי מקצוע של החברה

שלח

כתבו לנו

שלח
דילוג לתוכן